Zaznacz stronę

Rafał Grzesik

W branży od 2017r. Dla swoich klientów tworzy aplikacje internetowe w oparciu o technologie .NET,  Angular oraz chmurę Azure. Jego motto to: „Nie ma zadania którego nie jestem w stanie wykonać”. 

Początek

Cześć! Jestem Rafał, opowiem Ci parę słów o swoich początkach.

Karierę rozpocząłem od stażu w jednej z międzynarodowych korporacji z lwem w logotypie. Do dziś pamiętam oczekiwanie po rozmowie kwalifikacyjnej. Telefon zadzwonił akurat kiedy jechałem autobusem przez co na najbliższym przystanku wyskoczyłem z niego chyba z prędkością światła.

Zdobycie stażu w dużej firmie było sukcesem po którym miał nadejść prawdziwy czas próby. Pierwsze tygodnie były bardzo trudne. Mnóstwo nowych niezrozumiałych słów, współpracownicy z kilkunastoletnim doświadczeniem rozwiązujący problemy systemów klasy enterprise. Na szarym końcu ja, junior naprawiający drobne błędy na frontendzie.

Niemal na dobre pogrążyłem się w mozolnej pracy, gdy nieoczekiwanie na horyzoncie pojawił się całkiem nowy projekt. Zostałem do niego przypisany wraz z współpracownikiem siedzącym nieopodal. Jak się miało potem okazać… mega wymiataczem.

Rozwinięcie 

Kadra zarządzająca rzuciła mnie na głęboką wodę, nie było to najprzyjemniejsze doświadczenie ale z pewnością bardzo efektywne. Nic tak nie motywuje do działania jak utrata gruntu pod nogami. W naszym dwuosobowym zespole byłem uczniem, wiernym słuchaczem swojego doświadczonego programistycznym życiem kolegi. Zdobytą wtedy wiedzę o web API, SPA, DDD i tym podobnych wykorzystuję do dziś.

Do uzupełnienia 🙂

Zakończenie 

Dziś jestem już lata świetlne dalej, w stopce mojego maila widnieje tytuł Starszy Programista. Osiągnąłem pewien poziom a teraz bazując na swojej historii i doświadczeniach pomagam swoim klientom, i nie tylko.

Idąc śladami wydeptanymi w śniegu poruszasz się szybciej, aniżeli wytyczając własną drogę. W świecie IT jest podobnie, dlatego na początku możesz podążyć moimi śladami.

– Rafał Grzesik

Rafał Grzesik zdjęcie z wystąpienia